Rozpatrzenie petycji z dnia 24 marca 2020 roku w sprawie ochrony zdrowia mieszkańców gminy przed elektroskażeniami

Uzasadnienie pozostawienia petycji bez rozpoznania

W dniu 24 marca 2020 r. do Rady Gminy Sośno, za pośrednictwem Starostwa Powiatowego w Sępólnie Krajeńskim, wpłynęła petycja Koalicji Polska Wolna od 5G Komisja Sterująca w sprawie ochrony zdrowia mieszkańców przed elektroskażeniem.

Komisja Skarg, Wniosków i Petycji po zapoznaniu się z treścią petycji postanowiła pozostawić petycję bez rozpatrzenia z powodu nie spełnienia wymogów formalnych.

Zgodnie z art. 4 ust. 2 ustawy z dnia 11 lipca 2014 r. o petycjach (Dz.U. z 2018 r., poz. 870) petycja powinna zawierać:

1) oznaczenie podmiotu wnoszącego petycję; jeżeli podmiotem wnoszącym petycje jest grupa podmiotów, w petycji należy wskazać oznaczenie każdego z tych podmiotów oraz osobę reprezentującą podmiot wnoszący petycję;

2) wskazanie miejsca zamieszkania albo siedziby podmiotu wnoszącego petycje oraz adresu do korespondencji; jeżeli podmiotem wnoszącym petycję jest grupa podmiotów, w petycji należy wskazać miejsce zamieszkania lub siedzibę każdego z tych podmiotów;

3) oznaczenie adresata petycji;

4) wskazanie przedmiotu petycji.

Przesłana petycja nie spełnia w/w wymogów, ponieważ nie wskazano osoby reprezentującej podmiot wnoszący petycję, siedziby podmiotu wnoszącego petycję oraz adresu do korespondencji, a taki wymóg jest stawiany w art. 4 ust. 2 pkt 1 i 2 ustawy. Omawiany brak jest brakiem nieusuwalnym, bowiem zgodnie z art. 7 ust. 1 ustawy o petycjach, w przypadku braku spełnienia wymogu wskazania osoby reprezentującej podmiot wnoszący petycję lub wskazania miejsca zamieszkania albo siedziby podmiotu wnoszącego petycję oraz adresu do korespondencji, petycję pozostawia się bez rozpatrzenia.

Załączniki

Informacje

Rejestr zmian